Eses || Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eses || Forum

eskişehirspor forum

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Restoran sahibini vuran polis vicdan azabı çekiyorum

YazarMesaj
Admin
Admin

Restoran sahibini vuran polis vicdan azabı çekiyorum Empty
MesajKonu: Restoran sahibini vuran polis vicdan azabı çekiyorum   Restoran sahibini vuran polis vicdan azabı çekiyorum I_icon_minitimeC.tesi Ekim 11, 2008 2:39 pm

Yargıtay; ''Bir kişiyi kasten öldürmek ve bu suça iştirak etmek'' iddiasıyla yargılanan ve 25 yıl hapis cezasına çarptırılan Hüseyin D’nin dosyasının yeniden gözden geçirilmesi için bozdu. Dün Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan Hüseyin D, “Vicdan azabı çekiyorum”dedi.
Hüseyin D. dün Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına yeniden başlandı. Mahkeme heyeti dünkü duruşmada Yargıtay’ın isteği üzerine olay yerinde yeniden keşif yapılmasına karar verdi. Duruşmada söz alan Hüseyin D. olay tamamen kazadır. Vicdan azabı çekiyorum”dedi.
Çifteler ilçesi Sakarbaşı mevkisinde, 17 Şubat 2005'te Ercan Çimen ve Seydi Battal Özcan'ın (43) işletmeciliğini yaptığı restoranda eğlenen Musa Özdoğru (41) hesabı ödemeden, 26 ZC 736 plakalı kamyonetiyle Mahmudiye ilçesi yönüne doğru kaçmıştı. Bunun üzerine işletmeci Seydi Battal Özcan ile garson Kadir Değer (33), Özdoğru'yu yakalamak için 26 ZC 032 plakalı otomobille takibe başlamışlardı.
İhbar üzerine Mahmudiye ilçesi girişinde önlem alan polislerden Hüseyin D., 26 ZC 032 plakalı otomobilin ''dur'' ihtarına uymayıp üzerine doğru geldiğini iddia edip araca ateş açmıştı.
Kurşunlardan biri, Seydi Battal Özcan'a isabet ederek ölümüne neden olmuştu. Polis memuru Hüseyin D., yağış nedeniyle ayağının kaydığını ve elindeki tabancanın ateş alarak, hareket halindeki otomobilin sürücüsüne isabet ettiğini savunmuştu.
Seydi Battal Özcan'ın ailesi ve yakınları ise olayda kasıt olduğu iddiasında bulunarak dava açmıştı.

11.10.2008
https://eses.all-up.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Uyanık şoförün oyununu polis bozdu